Aktuality

11.07.2024 Celý článek

Poděkování společnosti ZUTY

Společnost  ZUTY věnovala  Psychiatrické nemocnici v Opavě 10 ks sad obrazů. Každá sada obsahuje…

24.05.2024 Celý článek

Výběrové řízení na rezidenční místa

Bližší informace zde.

ADVENT NA ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLE

V Opavě proběhl ve dnech 24.11. a 25.11.2017 již opakovaně Advent na zemědělské škole. Tato akce se stala tradiční událostí v předvánoční Opavě popularitou srovnatelná s vánočními trhy a vánočním stromem na opavském Dolním náměstí.


Také pro nás se stalo tradicí, že v rámci socioterapeutických vycházek tuto výstavu pravidelně s našimi pacienty navštěvujeme.
Samotná adventní akce již probíhá desátým rokem a každoročně ji navštíví přes 10 000 návštěvníků.


Všechny třídy v hlavní budově a dílnách odborného výcviku byly využity pro nějaké aktivity od výtvarných dílen přes výstavy výrobků a aranžmá studentů a žáků až po prodejní stánky s výrobky typickými pro předvánoční čas. Výtvarně nadaní návštěvníci si mohli nazdobit perníček, vytvořit vánoční přání nebo vlastnoruční adventní věnec. Ani návštěvníci, kteří neměli dostatek výtvarného nadání a netroufali si proto něco vytvořit vlastními silami, nepřišli zkrátka. Ti si mohli koupit vánoční výrobky a aranžmá již hotové.


Předvánoční čas je již tradičně spojen s nadpřirozenými bytostmi, s betlémem s Jezulátkem a biblickým stvoření světa. Měli jsme možnost zhlédnout i peklo s Luciferem a houfem půvabných čertic.


K poslechu hrála cimbálovka Kubalovci, která podbarvila vánoční čas a zaujala návštěvníky všech věkových kategorií.
Před budovou byly k dostání i přírodně chlazené speciality místních řezníků, včelařů a výrobců perníků. V tělocvičně pak byly stánky prodejců nabízejících různé vánoční zboží, mezi nimi i výrobky z chráněných dílen opavské Charity.