Aktuality

12.09.2019 Celý článek

Rekonstrukce ulice Olomoucká

V termínu 21.9. a rezervně 22.9. se bude na úseku Olomoucké ulice podél Psychiatrické nemocnice v Opavě prov…

02.09.2019 Celý článek

Hodnocení tábora 2019

V období letních prázdnin na dětském oddělení PN v Opavě probíhaly 3 čtrnáctidenní turnusy…

Nadace ČEZ - každý pomáhá

V únoru 2018 byl v rámci projektu EPP Pomáhej pohybem podpořen projekt na pořízení interaktivního zobrazovače 4IMAGE pro individuální i skupinovou ergoterapii pacientů PN v Opavě.    Mobilní aplikace EPP od Skupiny ČEZ – Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit.

 

Přístroj  4IMAGE je jednoduchý zobrazovač, který dovede přenést interaktivitu na jakoukoliv plochu (zeď, strop, podlahu, stůl, postel), pacient tak může kdekoliv rozvíjet své dovednosti a zlepšovat své pohybové a smyslové deficity. Přístroj 4IMAGE pomůže zkvalitnit a zpestřit rehabilitaci pacientů, zachovat či obnovit jejich motoriku. Podpoří zrakové, sluchové a taktilní vnímání, nabudí oslabené mozkové funkce. Do terapie se bude moci zapojit více pacientů najednou a to i pacienti s pohybovým nebo kognitivním deficitem.

 

Výhodou přístroje je jeho dostupnost pro všechny pacienty. Přístroj je přenosný, ergoterapie může probíhat v podstatě kdekoli na stanici, dokonce i přímo v posteli imobilního pacienta.

 

Potřebný počet bodů byl s pomocí zaměstnanců, pacientů PN v Opavě i dalších dárců z řad veřejnosti a přátel nasbírán v rekordním čase. Původní obavy, že se body na projekt v 30-denní lhůtě nestihnou nasbírat, se nepotvrdily. Body se podařilo získat do týdne.

 

Přístroj 4IMAGE byl v celé výši 99 220 Kč pořízen za podpory nadace ČEZ.

 

Body se sbíraly i na skupině Nordicwalking, která pro pacienty PN v Opavě probíhá každé úterý odpoledne pod vedením fyzioterapeutek.