Aktuality

11.07.2024 Celý článek

Poděkování společnosti ZUTY

Společnost  ZUTY věnovala  Psychiatrické nemocnici v Opavě 10 ks sad obrazů. Každá sada obsahuje…

24.05.2024 Celý článek

Výběrové řízení na rezidenční místa

Bližší informace zde.

Událo se v lednu a únoru 2017

 

500. výroční klub Psychiatrické nemocnice v Opavě

23. 2. 2017 se v Kulturním domě Psychiatrické nemocnice v Opavě konal 500. výroční klub.

 

 

Klubové promítání

13. 02. 2017 byl v  Kulturním domě Psychiatrické nemocnice v Opavě promítán film OBECNÁ ŠKOLA.

Více na:

Pozvánka na klubové promítání v PNO

 

Přednáška občanské poradny I

Dne 19.1.2017 proběhla v PNO první z cyklu přednášek Občanské poradny Charity v Opavě. V rámci prvního setkání jsme se věnovali tématu Finanční gramotnost. Mgr. Lucie Vehovská posluchačům radila: „Jak se nedostat do problémů s dluhy“. Velký důraz byl kladen na osvětu, včetně tvorby rodinného rozpočtu a na důkladné zvážení aktuální situace. Postupně vysvětlila celý proces půjčování, včetně pravidel, které je potřeba respektovat právě proto, aby se klient nedostal do problémů. Základním pravidlem je nepodepisovat nic, co jsem si dobře nerozmyslel, nespočítal, nepřečetl a čemu nerozumím. Posluchači byli rovněž informování o postupu v situacích, kdy již přicházejí upomínky, soudní jednání či exekuce. Zajímavé byly informace, které se týkaly možnosti a způsobu oddlužení. Závěrem celou problematiku shrnula do několika důležitých bodů:

 

  • Vzetí půjčky, ano, ale pouze s rozvahou.
  • Pořádně si rozmyslet a přečíst, co podepisuji.
  • Pokud si s něčím nevím rady, požádat o pomoc odborníky.
  • Problémy s dluhy je potřeba aktivně řešit.

 

 

Jsem velice ráda, že jsme se na této přednášce sešli v tak velkém počtu, a že pacienti byli skutečně aktivními posluchači, kteří se v závěru přednášky ptali na své konkrétní dluhové problémy. Pokud tedy máte problémy s dluhy, je skutečně potřeba je řešit. V případě, že si nejste sami řešením jistí, můžete se obrátit na sociální pracovnice v naší nemocnici, které Vám s problémem rády poradí, případně domluví konzultaci v občanské poradně. (Mgr. Lenka Kuncová)

 

Free Hugs v Opavě

Smyslem akce Free Hugs v Opavě, kterou pravidelně organizuje Ondra Smolen, je přinést trochu štěstí do životů jiných lidí, rozveselit tváře a aby alespoň na krátký okamžik zapomněli na své problémy. Objetí se rozdávali nejen v ulici, ale i v Psychiatrické nemocnici v Opavě, více na: