Aktuality

11.07.2024 Celý článek

Poděkování společnosti ZUTY

Společnost  ZUTY věnovala  Psychiatrické nemocnici v Opavě 10 ks sad obrazů. Každá sada obsahuje…

24.05.2024 Celý článek

Výběrové řízení na rezidenční místa

Bližší informace zde.

VÁNOČNÍ PROMÍTÁNÍ

Začíná první adventní víkend. Kulturní dům, který je již krásně vánočně vyzdobený se pohádkově promění v kinosál, kde příjemně ševelí zvuk staré promítačky a dokresluje tak tuto atmosféru. Ani počasí venku se nedá zahanbit. Napadl totiž první letošní sníh a venku se to krásně třpytí…


V pátek 1.prosince jsme měli možnost zhlédnout promítání jedné z nejúspěšnějších českých pohádek ANDĚL PÁNĚ 2.

 

Před promítáním nás v sále čekalo překvapení v podobě čertů, andělů i Mikuláše a svoji autorskou píseň nám přišla zazpívat paní Jana, která nás  vánočně naladila.


V hlavních rolích příběhu, který se odehrává v adventním čase, se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka.


Jejich věčné tahanice způsobí, že se vzácné jablko ze stromu Poznání zakutálí z nebe na Zemi.  Petronela s Uriášem čeká řada překážek a dobrodružství, díky nimž objeví, to, co má skutečnou cenu a nejen pro lidi – lásku, přátelství a schopnost pomoci druhému v nouzi.

V dalších rolích jsme viděli  Vicu Kerekes, Aničku Čtvrtníčkovou, Pavla LiškuMarka Taclíka a Bolka Polívku. V hvězdném nebi se sešla  řada českých osobností, opět v čele s Jiřím Bartoškou. „Svaté“ role si zopakují Klára Issová, Gabriela Osvaldová, Anna Geislerová, nově třeba Lucie Bílá v úloze svaté Lucie.


České pohádky mají s tradicí českých vánoc mnoho společného. Nikdo si již dnes nedovede představit  „nepohádkové“ vánoce a proto přejeme mnoho příjemných společných  zážitků u těchto nekonečných příběhů.